ANASAYFA | PROF. DR. MUSTAFA YÜKSEL |  GÖRÜŞME |  BİLİMSEL YAYINLAR  |  LİNKLER  |GALERİ |  İLETİŞİM |  
 
 
 
Basında Biz
 • Türk profesör eğitim için gitti, ders verip döndü

  devamı >>
  Avrupada Pektus günü,

  devamı >>
  PEKTUS HASTA OKULU-3

  devamı >>
  BİRLEŞİK KRALLIK (UK) İLK PEKTUS KARINATUM AMELİYATI MUSTAFA YÜKSEL TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLDİ

  devamı >>
  3 ÇOCUK CESAMETİNDEKİ DEV KİTLE MUSTAFA YÜKSEL TARAFINDAN UZUN VE ZORLU BİR AMELİYAT SONUCU ÇIKARILD

  devamı >>
  PEKTUS HASTA OKULU 100 HASTA KATILIMIYLA BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

  devamı >>
  TRT HABER'DE MUSTAFA YÜKSEL PEKTUS RÖPORTAJI

  devamı >>
  GÖĞÜS DUVARI HASTLALIKLARINDA 3 BOYUTLU YAZICIYI İLK DEFA KULLANAN DR. YÜKSEL'İN KONUYLA İLGİLİ RÖPO

  devamı >>
  Dr. Mustafa Yüksel, Pektus, chest wall repair and the Yüksel bar

  devamı >>
  Türk Cerrah Hasta ve Hasta Yakınları için dernek kurdu..

  devamı >>
  Dünyadaki Cerrahları Eğitti Sıra Hastalarda!!!

  devamı >>
  Göğüs Duvarı Deformiteleri Ameliyatla Tamamen Düzeltilebiliyor.

  devamı >>
 
Pektus Hikâyeleri Adlı Konferansa İlgi Büyüktü

 Faaliyetlerini Pektus hastalığını tanıtmak ve bu konuda her türlü tedavi olanağını sağlamak üzere yoğunlaştıran Göğüs Duvarı Deformiteleri ve Pektus Derneği'nin kurucusu ünlü Göğüs Cerrahı Prof.Dr. Mustafa Yüksel ve derneğin üyeleri, farkındalık yaratmak ve "Pektus" hastalığı hakkında vatandaşları bilgilendirmek için Kavakpınar İlkokulu'nda “Pektus Hikâyeleri” adlı seminer gerçekleştirdi.


Faaliyetlerini Pektus hastalığını tanıtmak ve bu konuda her türlü tedavi olanağını sağlamak üzere yoğunlaştıran "Göğüs Duvarı Deformiteleri" ve "Pektus Derneği", göğüs kafesinde içe çöküklük (kunduracı göğsü) ya da dışa doğru çıkıntıya neden olan “Pektus Deformiteleri’nin” (güvercin göğsü) hastalığı hakkında toplumda farkındalık yaratmak için düzenli olarak organize ettikleri seminerlerden birini İstanbul'un güzide ilçelerinden biri olan Pendik'te gerçekleştirdi.

Kavakpınar İlkokulu'nda gerçekleşen seminere "Göğüs Duvarı Deformiteleri ve Pektus Derneği Başkanı Prof.Dr. Mustafa Yüksel" , Dernek kurucu üyeleri Havva Özdoğan ve Aynur Tepeyurt, dernek sekreteri Kaan Doğan, Mercekhaber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Eğitimci Gazeteci-Yazar Mehmet Zengin, Mercekhaber Gazetesi Haber Müdürü- eğitimci Ayhan Yağız, Okul Müdürü Veysi Oğur, okulun idarecileri, öğretmenleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Yüksel, vatandaşların ilgiyle izledikleri  seminerde yaptığı konuşmada hastalıkla nasıl tanıştığını, hangi süreçlerden geçtiğini, dünyada ve Türkiye'de bu hastalıkla ilgili yapılan bilimsel çalışmalar hakkında kronolojik bir sunum yaptı. 

Türkiye'de bu hastalığın pek bilinmediğine dikkat çeken Mustafa Yüksel, Pektus Derneği'nin kurulmasının en önemli nedenini insanlarımızda hastalıkla ilgili farkındalık meydana getirmek olarak açıkladı.

Mustafa Yüksel konuşmasından ayrıca şu ifadeleri kullandı:" Bu hastalık nadir görülen hastalıklardan birisidir. Türkiye'deki görülme sıklığı üç yüz bin de birdir. Yani ülkemizde yaklaşık üçyüzbin civarında hastamız mevcuttur. Birçok ebeveyn, çocuklarında göğüs kafesindeki bu bozukluğun farkında bile olmuyorlar. Bu dernek bu farkındalığı oluşturarak aileleri bilgilendirmek ve bilinçlendirmek için kurulmuştur. Bugün burada yaptığımız seminerin de amacı budur. "

Programın son bölümünde Prof.Dr.Mustafa Yüksel, vatandaşların soru ve sorunlarını yanıtladıktan sonra Pektus rahatsızlığı olan çocukların muayene edildi. 

 

Kaynak: www.mercekhabergazetesi.com/haber/2493499/pektus-hikayeleri-adli-konferansa-ilgi-buyuktu